top of page

Пам'ятка

БЖД1.jpg

       Активність кліща триває з квітня по жовтень. Це зв’язано з тім, що кліщі прокидаються при температурі +3+5ºС та стають максимально активними. Чим небезпечні їх укуси?

       Найчастіше кліща можна знайти на границі волос, за вухами, під пахвами, під грудьми у жінок, в паховій області та пупку . Але кліщ може присмоктатися і в любому іншому місці.

       Бажано після кожної прогулянки оглянути своє тіло і тіло дитини на наявність кліща.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ГІПОТЕРМІЇ (ПЕРЕОХОЛОДЖЕННІ)

Ознаки гіпотермії:

- Тремтіння й остуда, які можуть бути відсутніми на пізніших стадіях;

- Оніміння;

- Втрата координації рухів;

- Зніяковіння, незвична манера поведінки;

- Температура тіла нижче 35 ºС.

БЖД2.jpg

ttps://adm.dp.gov.ua/storage/app/uploads/public/5a4/d00/752/5a4d0075263ab968864409.jpg

        Дотримуйтесь принципів надання першої допомоги і виконайте додатково спеціальні заходи при переохолодженні:

- Викличте швидку медичну допомогу;

- Поступово відігрійте постраждалого, загорнувши його у ковдри або сухий теплий одяг;

- Не намагайтеся зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його у теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;будьте надзвичайно уважними при поводженні із потерпілим;

- По можливості прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки із теплою водою);

- Дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

Найкраще, якщо відігрівання буде відбуватися із середини тіла (тепле пиття) одночасно із відігріванням із зовні.

Запам’ятайте переохолодження буває не тільки взимку, а і восени та навесні .

ОЖЕЛЕДИЦЯ

БЖД3.jpg

 Прості рекомендації як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці:

- Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття «Льодоступи», прикріпіть на каблук перед виходом шматок паралону (за розмірами каблука) або лейкопластир; наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачає);

- Пам’ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

- Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводження – небезпечні для здоров’я.

- Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі та неспритні. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.

ПАМ’ЯТКА

Запобігання отруєнню грибами

БЖД4.jpg
БЖД5.jpg

ПОЖЕЖА

БЖД6.jpg
БЖД7.jpg

Варто про це нагадати.

        Якщо пожежа виникла у квартирі, пожежні вимагають від постраждалих такої послідовності дій:

- Подзвонити за номером телефону 101;

- Вивести дітей та людей похилого віку з приміщення, де виникла пожежа;

- Лише потім починати гасити полум’я власними силами до приїзду пожежної команди;

       Якщо вам вдалося справитися з основним джерелом загоряння, обов’язково слід впевнитися, що ніде не лишилося тліючих предметів.

       Під час гасіння вогню всіма засобами захищайте органи дихання від диму. Статистика свідчить, що під час пожежі люди гинуть в основному не від полум’я , а від отруєння димом, втрачаючи свідомість.

       Особливо треба слідкувати за дітьми, від вогню та диму вони ховаються у шафу, під стіл, ліжко, у туалеті , в ванній кімнаті і частіше всього не відгукуються.

Інструкція з організації охорони життя і здоров'я дітей
у Бросківському ЗДО

На виконання Закону України "Про дошкільну освіту" з метою охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах пропонуємо до обов'язкового виконання такі вимоги:

І. Догляд за ділянкою та приміщенням

1. Будівлю дошкільного навчального закладу та територію необхідно утримувати в чистоті та порядку.

2. Постійно здійснювати технічний контроль за станом приміщення закладу та його території (стін, стелі, вікон, дверей, меблів, фізкультурного обладнання, електромережі, вентиляційних і санітарно-технічних установок, водогону, газопроводу, каналізації тощо).

3. З дахів будівель, які є на території закладу, необхідно своєчасно згрібати сніг, не допускати утворення бурульок. 

4. Доріжки, східці, ігрові майданчики необхідно чистити від снігу, льоду та посипати піском.

5. Ділянка дошкільного навчального закладу повинна бути огороджена парканом. Хвіртку та ворота слід завжди тримати зачиненими.

6. Щодня, до приходу дітей і в кінці дня, територію слід підмести та полити. Сміття складати в контейнер для сміття, який закривається кришкою та знаходиться на господарчому подвір’ї.

7. Каналізаційні люки на території закладу повинні бути закриті.

8. На ділянці не повинно бути предметів, що загрожують життю та здоров'ю дітей.

9. Відповідно до санітарно-гігієнічних вимог за відсутності централізованої системи водопостачання, туалети вигрібного типу влаштовують у віддаленій частині території.

10. Прибирати їх слід не менше трьох разів на день, використовуючи засоби дезинфекції. Туалети для дорослих завжди повинні бути зачинені. Вигрібні ями щільно закриті.

11. Віконні шибки необхідно тримати в чистоті, не завішувати прикрасами, довгими занавісками, мити вікна слід щодекади.

12. Радіатори центрального опалення загороджують сітками, які знімаються чи відкриваються для прибирання. Сітки необхідно закріплювати.

13.Всі приміщення закладу необхідно прибирати відповідно до вимог санітарних правил утримання дошкільних навчальних закладів. Щоранку, до приходу дітей, проводити вологе прибирання з дезинфікуючими засобами та провітрювати усі приміщення.

14. Всі працівники мають дотримуватися вимог пожежної безпеки, вміти користуватися вогнегасниками, знати план евакуації дітей.

15. В дошкільному навчальному закладі на видному місці необхідно розмістити номери телефонів адміністрації закладу, міського (районного) відділів освіти, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, аварійної газу, води тощо.

ІІ. Догляд за дітьми

1. Працівники дошкільного навчального закладу несуть відповідальність за збереження життя і здоров'я дітей.

2. Батьки повинні приводити дітей до дошкільного навчального закладу добре вимитими, одягненими в чистий одяг, підстриженими, з обрізаними нігтями. Батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби.

3. Приводячи дітей до дошкільного навчального закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві. Ввечері вихователі зобов'язані передати дитину батькам.

4. Дітей у дошкільному навчальному закладі необхідно привчати до чистоти й охайності: мити руки перед прийомом їжі і після користування вбиральнею, після їди полоскати рот, влітку перед сном мити ноги.

5. Влітку всі заняття і, за можливості слід організовувати на свіжому повітрі.

6. В умивальній кімнаті має бути вішалка з гачками за кількістю дітей для рушників.          Рушники необхідно замінювати не рідше одного разу на тиждень, у разі потреби - частіше. 

7. У груповій кімнаті всі меблі, картини, вазони мають бути закріплені. На шафи не можна ставити вазони з квітами, об'ємні іграшки тощо.

     У недоступному для дітей місці слід тримати ліки, сірники, булавки, ріжучі та колючі предмети тощо. Забороняється забивати гвіздки на рівні зросту дітей. Для занять з дітьми використовують ножиці тільки з тупими кінцями і користуватися ними дозволяється лише під наглядом дорослого.

8. Технічні засоби навчання та електроприлади слід зберігати у не доступному для дітей місці. Роботу з комп’ютером необхідно розпочинати лише в старшому дошкільному віці. Тривалість занять не повинна перевищувати 12 хвилин.

9. Електропроводка у приміщеннях, де можуть перебувати діти, повинна бути ізольованою, розетки та вимикачі - недоступними дітям

10. Збираючись на, прогулянку, вихователь забирає дітей, які першими одяглися, і виходить на майданчик, а решту дітей виводить на майданчик помічник вихователя.

11. Під час перебування дітей на території дошкільного навчального закладу треба пильно стежити за тим, щоб діти не виходили за межі закладу, не зривати отруйних рослин, ягід, грибів, трави тощо.

12. Повертаючись з прогулянки, вихователь повинен перевірити, чи всі діти на місці. Вихователь повинен іти ззаду, в першій парі ставити найбільш організованих дітей.

13. Плануючи екскурсію чи прогулянку за межі дошкільного навчального закладу, вихователь зобов'язаний завчасно оглянути місце прогулянки, повідомити про це адміністрацію закладу, вказавши кількість дітей, яких він бере з собою. Виводити дітей за межі закладу можна тільки в супроводі двох дорослих. Діти, які не можуть з тих чи інших причин виходити за межі закладу, за розпорядженням завідувача передаються в іншу групу під відповідальність педагогічного працівника закладу.

14. Під час прогулянки вихователь повинен тримати в полі зору всіх дітей. Повертаючись з прогулянки, вихователь повинен перевірити, чи всі діти присутні, вишикувати їх парами в колону. Один з дорослих має іти в кінці колони, стежачи, щоб діти не відставали та не відходили в сторону.

15. При переході з дітьми через вулицю необхідно дотримуватися правил дорожнього руху. У великих містах слід уникати прогулянок по вулиці з інтенсивним рухом.

17.Вихователі повинні щодня провітрювати приміщення. Провітрювання через туалетні кімнати не допускається. Одностороннє провітрювання може здійснюватися у присутності дітей. У теплу пору року рекомендується безперервна аерація приміщень, у холодну пору року дозволяється короткочасне зниження температури до 18 °С. (Відповідно до Санітарних правил СанПІН 3231-85).

18. Сонячні ванни-дітям можна приймати лише за призначенням та наглядом медичного працівника. Діти повинні обов'язково бути в легкому головному уборі.

19. Працівникам обов'язково суворо дотримуватися вимог санітарних правил для дошкільних навчальних закладів.

III. Попередження інфекційних та вірусних захворювань.

1. Під час прийому дітей до дошкільного навчального закладу вихователь оглядає кожну дитину, перевіряє чистоту її тіла, волосся, білизни. У разі виявлення захворювання, вихователь відправляє її з батьками до лікаря.

2. Дитину, яка захворіла протягом дня у дошкільному навчальному закладі, необхідно негайно ізолювати від інших дітей та повідомити про це батьків. Після одужання дитину можна приймати до закладу лише з дозволу лікаря.

3. У період, коли виявлено інфекційне захворювання, слід провести запобіжні заходи та неухильно дотримуватися санітарних вимог відповідно до вказівок медичного працівника.

4. У дошкільному навчальному закладі необхідно проводити боротьбу з мухами, гризунами тощо відповідно до вимог санітарно-епідеміологічної служби.

5. У дошкільному навчальному закладі обов'язково повинна бути аптечка першої допомоги, укомплектована такими медичними препаратами: йод, розчин брильянтового зеленого, вата, бинт, ножиці, термометр, нашатирний спирт, клейонка, етиловий спирт тощо.

6. При прийомі на роботу обов'язковим є проходження медичного огляду. Впродовж роботи всі працівники дошкільного навчальною закладу проходять медичні огляди відповідно до вимог чинного законодавства.

БЖД8.jpg

П А М 'Я Т К А    батькам

«Безпека в літній період»

1. Не залишайте дітей самих вдома без нагляду. Там може чекати небезпека. В разі, якщо ви довіряєте та все ж таки залишаєте інколи дітей самих, розкажіть їм правила поведінки в квартирі:

- Не включати електроприлади;

- Не гратися сірниками;

- Не чіпати невідомі речі ,тим паче їх не їсти;

- Не висовуватися в відкриті вікна;

- Не гратися з гострими та ріжучими предметами;

- Не відкривати двері та інше.

        З вашого боку - приберіть всі небезпечні предмети та сховайте їх як найдалі, закрийте всі вікна та двері, приберіть пігулки, хімічні засоби, сірники і т.п.

        Нагадайте дітям номери телефонів ваших рідних та служб порятунку в разі небезпеки ( 101, 102,103)

        Не відпускайте дітей самих без нагляду на двір. Там може чекати небезпека :

- отруйні рослини,

- ядовиті комахи,

- бродячі тварини,

- відкриті дорожні люки;

- злодії,

- падіння з турніків,гойдалок ,

- теплові удари,

- сонячні опіки та інше…

  • Влітку не забувайте вдягати дітям головний убір та давайте пити багато води ,щоб у дитини не було теплового удару та обезводнення. Не гуляйте з дітьми в обідній час та при дуже високій температурі повітря.

  • Не годуйте дітей продуктами харчування купленими на стихійних ринках, або з рук у приватних осіб – це може привести до отруєння або навіть до небезпечної хвороби.

  • Не забувайте слідкувати за гігієною дитини – мийте частіше руки з милом, гарно мийте овочі та фрукти обдаючи їх окропом.

  • Не забувайте про правила поведінки біля водойм та на воді. Не залишайте дітей навіть на хвилину, бо можливо нахлебтатися води, піти під воду, або навіть потонути.

  • Не забувайте оглядати шкіру дитини на наявність кліщів, укусів комах, павуків , проколів, подряпин – це може призвести по енцефаліту, алергічним реакціям, підвищеній температурі тіла, занесенню інфекцій та ще більш серйознішим проблемам.

  • На природі оглядайте місце вашої прогулянки на відсутність ядовитих росли, ягід , грибів. На наявність осиних гнізд та мурашників .

  • Наказуйте дітям не спілкуватися зі сторонніми людьми, не брати у чужих солодощі, нагадуйте про небезпеку, яка може чекати дітей від чужинців.

  • Не забуваємо про правила поведінки біля доріг. Нагадайте дітям , що дорога або місцевість біля дороги, не місце для ігор. Нагадайте всі правила безпеки катання на роликових коньках, велосипедах, скейтах та інше.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ!

БЖД9.jpg

НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ НА ВОДІ:

БЖД10.jpg

Запам’ятайте!
Від вашої пильності може залежати здоров’я або навіть життя вашої дитини !!!

Бажаємо вам гарного та безпечного відпочинку літом!
Будьте здорові!

БЖД11.jpg
bottom of page